Nasze

Koty

selkirk rex

Koty selkirk rex jako rasa są bardzo zróżnicowane wizualnie, co widać również u nas. Stado tworzy aktualnie kilka kotek, zarówno krótko jak i długowłosych, przede wszystkim w odcieniach lilii oraz błękitu. Mamy również własnego kocura, którego poszukiwaliśmy kierując się przede wszystkim charakterem.

Staramy się aby koty selkirk rex pochodzące z naszej hodowli cechowały się przede wszystkim towarzyskim usposobieniem i chęcią do przebywania z ludźmi. Większość mieszkających z nami kotów na wystawach międzynarodowych i światowych uzyskała statusy Interchampionów.

Nuka

Nuka to pierwszy, hodowlany kot selkirk rex w Sand & Waves. Urodzona w sierpniu 2018 r. Typ krótkowłosyo pięknie skręconej sierści i liliowym bikolorze (kod SRS c03). W budowie drobna i lekka, zgodna z wzorcem rasy. Charakterologicznie jest niezwykle towarzyska i chętna do zabawy, ale też bardzo niezależna – lubi chodzić swoimi ścieżkami.

Nuka, w odróżnieniu od Celiny (pierwszej kotki tej rasy w naszym domu) uwielbia spacery na zewnątrz, ale zawsze przybiega na zawołanie. Jeśli ktoś słyszał o „psich cechach” Selkirk Rexów, jest to właśnie jedna z nich. Ważne – spacery zawsze odbywają się pod kontrolą. Więcej informacji o cechach Selkirk Rexów zawarliśmy na stronie „O Rasie”.

Nuka zdobyła tytuł Championa na krajowych wystawach kotów rasowych organizowanych przez Polski Związek Felinologiczny podczas których została nominowana do Best in Show. Zajęła również 5. miejsce w WCF Adult Ring

kot selkirk rex
kot selkirk rex

Agda

Agda Sand&Waves*PL – nasza pierwsza kotka selkirk rex urodzona w hodowli. Kolorystycznie jest błękitnym bikolorem o bardzo gęstym futrze (kod SRS a03).

Podobnie jak matka – jest typem kota, który bardzo lubi ludzkie towarzystwo, ale w relację wchodzi na swoich zasadach. Uwielbia zabawę, szczególnie w polowanie, oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Z myślą niej zbudowaliśmy wolierę, zwaną u nas „kotarium”.

Jeśli chcecie zobaczyć Państwo jak wyglądają kocięta selkirk rex pochodzące od naszych kotów, zapraszamy na podstronę aktualnego miotu oraz na Instagram, gdzie dzielimy się zdjęciami z dnia codziennego.

kot selkirk rex

Britta

Britta Sand&Waves*PL – kolejny kot selkirk rex urodzony w hodowli. Kolorystycznie jest pięknym długowłosym kotem w odcieniach lilii.

Britta jest niesamowicie pro-ludzka. Bardzo ceni sobie nasze towarzystwo – oczywiście z wzajemnością. Kiedy nas widzi, nawiązuje kontakt wzrokowy, domagając się przy tym pieszczot. Britta jest dość nieśmiałym kotem, i aby ciszyć się jej towarzystwem – musi zaufać każdej nowej osobie. Na wystawach Britta zdobyła status Interchampionki.

Aby poznać kocięta pochodzące od Britty oraz pozostałych kotek selkirk rex w naszej hodowli, zapraszamy podstronę aktualnego miotu oraz na Instagram, gdzie dzielimy się zdjęciami z dnia codziennego.

Call Now Button

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.